Oprava kovadliny

Něco vám nevychází? Nevíte jak na to? Stačí se zeptat.

Oprava kovadliny

Příspěvekod mejlawelder » ned 14. kvě 2017 17:03:08

Zdravím, sehnal jsem starou kovadlinu od známého,ale je hodně poškozená. Dráhu kovadliny nechám srovnat na fréze,dělá to skoro 2 cm. Myslíte,že by bylo možné pak na dráhu kovadliny použít Hardox 600,který by se ke kovadlině přivařil? Vyvařovat kovadlinu nemá smysl,to by bylo tak na balík elektrod.
mejlawelder

Re: Oprava kovadliny

Příspěvekod Wendy » pát 22. zář 2017 0:52:07

Zdravím,

kovadliny se navařují, u nás to není moc vidět, ale ve Státech běžné.
Hardox 600 se vyráběl do tloušťky 50 mm - pokud už se nevyrábí i silnější. Nelze použít jako konstrukční ocel oproti čtyř nebo pětistovce, protože má vysoký obsah uhlíku a je silně abrazivní. Myslím, že když ji použijete, nemůžete nic pokazit. Jen by to tam chtělo před navařením nechat vypálit zápustkový otvor. Viděl jsem to také proříznout flexou a prořezy bez kterých se neobejdete potom zavařit tvrdokovem a zabrousit.
Kolem bych řádně srazil hrany jak na plocháči tak na kovadlině a hlavně to nevařit tvrdokovem nebo to uletí, klasika elektroda na konstrukce nebo COčkem
Viděl jsem tam navařované i listové pero tak o síle 30 mm a fungovalo to.
Ještě jsem ale neslyšel tuto navařovanou kovadlinu zvonit, má to takový křapavý zvuk, což není zrovna uchu lahodné :D
Asi bych asi , ale volil koupi nějaké kovadliny na Bazoši, S-bazaru nebo na jiné inzerci. Občas se tam natrefí na dobré kousky za rozumnou cenu.

Wendy
Wendy

Zpět na Jak na to